Bezrobocie po reformie służby zdrowia

Zmiana w finansowaniu naszego systemu opieki zdrowotnej jest wyraźnie potrzebna – i nieuchronna. Kiedy byłem w praktyce, byłem zdumiony ilością dokumentów, które generował sektor prywatny, płacąc za opiekę zdrowotną i przerażonych ilością czasu poświęconego przeze mnie personelowi na pracę papierkową, a nie pacjentowi. Gdyby uproszczenie formalności rzeczywiście wynikało z krajowego planu opieki zdrowotnej, zwolniłoby to znaczną ilość czasu na zapewnienie opieki zdrowotnej. Ale prawo niezamierzonych konsekwencji może tu działać. Co zrobią wszyscy ludzie, którzy przetwarzali papierkową robotę.
Kiedy Stany Zjednoczone zaczęły zmniejszać budżet obronny, naród nagle uświadomił sobie, że wiele osób straci pracę; w końcu ktoś budował wszystkie te czołgi i samoloty. Doprowadziło to do takich anomalii, jak kandydatura Billa Clintona do dalszej budowy atomowych okrętów podwodnych w głównym celu utrzymania miejsc pracy w Connecticut, podczas gdy Zimny Wojownik George Bush planował zamknąć ten program.
Branża opieki zdrowotnej to ogromna, pracochłonna dziedzina, stojąca przed podobnymi trudnościami. Jeśli szybko staniemy się bardziej wydajni pod względem administracyjnym, nie będziemy potrzebować wszystkich urzędników, roszczących egzaminatorów, administratorów i innych pomocy biurowych, które przeciętna praktyka medyczna musiała wynająć w ciągu ostatniej dekady. Bezrobocie może się pogłębiać. Jednak żadne z pomysłów płynących na Kapitolu nie koncentruje się na tej kwestii.
Francis X. Brickfield, MD
Ambasada USA, Addis Abeba, Etiopia
[przypisy: torbiel włosowata, laremid cena, syrop pneumolan ]