Telehealth

Tuckson i in. (Wydanie z 19 października) pokazuje, jak ważne jest osiągnięcie celów poprawy doświadczenia pacjenta z otrzymanej opieki i poprawy zdrowia ludności. Autorzy wskazują, że poprzedni cel jest szczególnie istotny dla pacjentów z chorobami przewlekłymi. Badania dotyczące obu celów powinny obejmować wyniki zgłoszone przez pacjenta2 i zastosowanie interwencji w praktycznych scenariuszach.3
Tabela 1. Tabela 1. Pomiary jakości życia i zgłaszane przez pacjentów wyniki wśród pacjentów w podeszłym wieku z chorobą przewlekłą. W badaniu dotyczącym ciągłości opieki medycznej4 przeanalizowaliśmy zgłoszone przez pacjentów wyniki i wyniki dotyczące jakości życia za pomocą danych uzyskanych za pomocą programu telemonitorowania, w którym wzięło udział 32 pacjentów ze złożonymi chorobami przewlekłymi i średnim wiekiem 82 lat (zakres , 42 do 88) (Tabela 1). Ci pacjenci zostali włączeni do rzeczywistego, skoordynowanego modelu opieki, który obejmował opiekę szpitalną i podstawową, która była zgodna z założeniami modelu opieki chronicznej, zgodnie ze standardami metodologicznymi nakreślonymi przez Patient-Centered Outcomes Research Institute5. Stwierdziliśmy poprawę jakości życia i zwiększonej satysfakcji z opieki u tych starszych pacjentów ze złożoną chorobą przewlekłą.
Antonio Fernandez-Moyano, MD, Ph.D.
Ignacio Vallejo-Maroto, doktor medycyny
Szpital San Juan de Dios del Aljarafe, Bormujos, Hiszpania

Wilfredo López-Jimeno, MD
Empresa Pública de Emergencias Sanitarias, Jaén, Hiszpania
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym pismem.
5 Referencje1. Tuckson RV, Edmunds M, Hodgkins ML. Telehealth. N Engl J Med 2017; 377: 1585-1592.
Full Text Web of Science Medline
2. Wagle NW. Wdrażanie zgłaszanych przez pacjentów miar wyniku. Katalizator NEJM. 12 października 2017 r. (Https://catalyst.nejm.org/implementing-proms-patient-reported-outcome-measures/).

3. Totten AM, Womack DM, Eden KB, i in. Telehealth: mapowanie dowodów na wyniki pacjenta w wyniku systematycznych przeglądów. Dokument techniczny nr. 26. Rockville, MD: Agencja ds. Badań i jakości opieki zdrowotnej, czerwiec 2016 r. (Publikacja AHRQ nr 16-EHC034-EF) (https://effectivehealthcare.ahrq.gov/topics/telehealth/technical-brief/).

4. Fernández Moyano A, García Garmendia JL, Palmero Palmero C, i in. Ciągłość opieki medycznej: ocena programu współpracy między szpitalem a podstawową opieką. Rev Clin Esp 2007; 207: 510-520. (Po hiszpańsku.)
Web of Science Medline
5. Standardy metodologii PCORI. Washington, DC: Patient-Centered Outcomes Research Institute (https://www.pcori.org/research-results/about-our-research/research-methodology/pcori-methodology-standards).

Raport Tucksona i in. podsumowuje kilka modeli telezdrowia i ich wiele korzyści dla pacjentów i klinicystów. Uważamy, że przegląd nie podkreśla ogromnej szansy dla telezdrowia w przyszłości. Ta możliwość wiąże się z rolą telezdrowia w rozszerzaniu wiejskiego zakresu praktyki i zwiększaniu możliwości usług wiejskich poprzez angażowanie tych usług w badania kliniczne w celu wzmocnienia wiejskich systemów opieki zdrowotnej.1 Na przykład w australijskim stanie Queensland wiele małych miasteczka wiejskie nabyły zdolności i siłę roboczą do podawania dożylnej chemioterapii za pomocą modeli telekemergicznych.2.3 Nauka z tego doświadczenia, Australijskie Towarzystwo Onkologiczne (ATM) opracowało australijski model teletransmisyjny (ATM) i krajowy przewodnik ułatwiający prowadzenie badań klinicznych w społecznościach regionalnych i odległych.4 Poprzez ustanowienie klastrów próbnych i powiązanie ośrodków onkologicznych (w ramach bankomatu) wierzymy, że telezdrowie może umożliwić stworzenie połączonych systemów opieki zdrowotnej, które zapewniają skoncentrowane na pacjentach, bezpieczne i opłacalne usługi opieki zdrowotnej na dużych odległościach geograficznych i zmniejszyć różnice w dostępie do specjalistycznych usług opieki zdrowotnej ed przez te społeczności.
Sabe Sabesan, Ph.D.
Townsville Cancer Center, Townsville, QLD, Australia

John Zalcberg, Ph.D.
Monash University, Melbourne, VIC, Australia
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym pismem.
4 Referencje1. Sabesan S, Allen DT, Caldwell P, i in. Praktyczne aspekty telezdrowia: ustanowienie telezdrowia w instytucji. Intern Med J 2014; 44: 202-205.
Crossref Web of Science Medline
2. Model zdalnego nadzoru chemioterapii Queensland (QReCS). Brisbane, QLD, Australia: Queensland Health, 2014 (https://www.health.qld.gov.au/circs/html/projects/qrecs).

3. Sabesan S, Zalcberg J. Modele Telehealth można rozszerzyć na prowadzenie badań klinicznych – podejście teletransmisyjne Eur J Cancer Care 2016 10 października (Epub przed drukiem).
Crossref
4. Australijski model Tele-testowy: krajowy prze
[przypisy: lekarz sportowy, stomatologia katowice, endometrioza leczenie ]
[więcej w: klimakterium, bombki styropianowe, agaricus ]
[patrz też: ecomer cena, zwapnienie aorty brzusznej, spondyloza szyjna ]